Fotografowanie Sukien Ślubnych – „Biała Galeria”


Fotografia kolekcji sukni ślubnych to jeden z bardzo dynamicznie rozwijających się tematów który rządzi się swoimi prawami, jest to jeden z trudniejszych tematów w fotografii który rządzi się swoimi prawami i wymaga od fotografa wiedzy oraz doświadczenia. Fotografia kolekcji sukni ślubnych ma również swoje trendy  w fotografowaniu oraz postprodukcji. Dla wielu osób największą bolączką i punktem spornym są źle odzwierciedlone kolory samych sukni oraz brak szczegółów i wyodrębnienia detali – koronek, gipiur, dodatków czy biżuterii.
Ja wypracowałem sobie własny sprawdzony sposób fotografowania oraz postprodukcji zdjęć, nadając im odpowiedni klimat oraz nastój przy uzyskaniu 100% odzwierciedlenia kolorów produktu. W przypadku takiej fotografii bardzo istotny jest też sprzęt o bardzo wysokiej rozdzielczości który pozwoli na pokazanie walorów wraz z najdrobniejszymi detalami.
Fotografia wizerunkowa kolekcji sukni ślubnych musi zachwycać całym obrazem nie tylko suknie ale cały obraz musi być stworzony i stanowić zintegrowaną całość zgodną z koncepcją i filozofią projektanta.

Zapraszam do oglądania moich zdjęć w galerii.
0O7A6100b kopia_1

Zdjęcia odzieży, zdjęcia typu lookbook


Zdjęcia typu lookbook to najbardziej popularny sposób prezentacji odzieży. W zależności od rodzaju odzieży wybieramy odpowiedni styl fotografowania, zgodny z filozofią marki oraz stylem kolekcji. Zdjęcia produktowe mogą być wykonane zarówno w studio jak i w plenerze, wybór miejsca jest również ściśle powiązany z konkretną kolekcją jej przeznaczeniem oraz koncepcją.
Dobre zdjęcia lookbook – owe czy produktowe mogą zdziałać cuda i są najważniejszym elementem stanowiącym drogę do sukcesu sprzedażowego, w takiej fotografii chodzi przede wszystkim o przedstawienie produktów w jak najkorzystniejszym świetle z wyodrębnieniem najciekawszych charakterystycznych elementów które pozwolą zaprezentować oryginalność i wyjątkowość danej kolekcji. Bardzo ważne jest 100% – owe odzwierciedlenie kolorystyki zgodnej z produktem.

 


One comment on “Zdjęcia produktowe, lookbook oraz sesje wizerunkowe
  1. Większość osób myśli, że zdjęcia produktowe to łatwa i przyjemna praca, która sama „się robi”. W rzeczywistości jednak tak nie jest, dlatego z podziwem oglądam Twoje prace 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *