Moje zaplecze – czyli czym fotografuję


Od dawna przyjęło się powiedzenie że nie aparat lecz fotograf robi zdjęcie 🙂 Jednak fotograf bez porządnego sprzętu w dzisiejszych czasach nie ma szans w fotografii komercyjnej. Ja postawiłem na najnowszy cud techniki canona, czyli model canon 5dsR, który został wyposażony w świetną matrycę o rozdzielczości 50mln pikseli. Wiem, że nie wielu klientów zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest sprzęt którym fotografujemy i ma olbrzymi wpływ na jakość obrazu, na jego ostrość kolorystykę co w efekcie przekłada się na produkt za jaki płaci klient.
Wykorzystanie takiego sprzętu w rękach profesjonalnego fotografa gwarantuje olbrzymie możliwości i satysfakcję zadowolonych klientów. Zastanawiałem się czy inwestowanie w tak drogi sprzęt ma sens bo przecież kilku krotnie tańszym aparatem też da się zrobić dobre zdjęcia, jednak szybko okazało się, że różnice w jakości obrazu są olbrzymie i nie da się ich nie zauważyć. Więc chcąc osiągnąć najwyższy poziom i jakość zdjęć był to świetny wybór który został również doceniony przez moich klientów.

 

Fotografowanie Sukien Ślubnych – „Biała Galeria”


Fotografia sukien ślubnych to temat tabu, jest to jeden z trudniejszych tematów w fotografii który rządzi się swoimi prawami i wymaga od fotografa wiedzy oraz doświadczenia. Fotografia kolekcji sukni ślubnych ma również swoje trendy zarówno w projektowaniu samych sukni, ale również w fotografowaniu oraz postprodukcji. Wielu fotografów nie radzi sobie z tym tematem, a największą bolączką i punktem spornym są źle odzwierciedlone kolory samych sukni oraz brak szczegółów i wyodrębnienia detali – koronek, gipiur, dodatków czy biżuterii.

Ja wypracowałem sobie własny sprawdzony sposób fotografowania oraz postprodukcji zdjęć, nadając im odpowiedni klimat oraz nastój przy uzyskaniu 100% odzwierciedlenia kolorów produktu. W przypadku takiej fotografii bardzo istotny jest też sprzęt o bardzo wysokiej rozdzielczości który pozwoli na pokazanie walorów wraz z najdrobniejszymi detalami sukien.

Fotografia wizerunkowa kolekcji sukni ślubnych musi zachwycać całym obrazem nie tylko suknie, ale cały obraz musi być stworzony i stanowić zintegrowaną całość w przypadku takiego rodzaju fotografii koncentrujemy się na koncepcji oraz jaki przekaz ma nieść obraz, a nie na samym produkcie.

Zapraszam do oglądania moich zdjęć w galerii.

 

Zdjęcia odzieży, zdjęcia typu lookbook.


Zdjęcia typu lookbook to najbardziej popularny sposób prezentacji odzieży. W zależności od rodzaju odzieży wybieramy odpowiedni sposób fotografowania, takie zdjęcia muszą być zgodne z filozofią marki oraz stylem kolekcji. Zdjęcia produktowe mogą być wykonane zarówno w studio jak i w plenerze, wybór miejsca jest również ściśle powiązany z konkretną kolekcją i jej przeznaczeniem.

Dobre zdjęcia lookbook’owe czy produktowe mogą zdziałać cuda, w tej fotografii chodzi przede wszystkim o przedstawienie produktów w jak najkorzystniejszym świetle z wyodrębnieniem najciekawszych charakterystycznych elementów które pozwolą zaprezentować oryginalność i wyjątkowość danej kolekcji. Bardzo ważne jest 100%’owe odzwierciedlenie kolorystyki zgodnej z produktem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *